2015 Yarışma Günlüğü

 • 03.06.2015

  İLK YARI ANTALYA’DA SONA ERDİ

  Konya’dan Antalya için yola çıktığımızda artık rotamızdaki ilk dört ili tamamlamıştık. Yarışmanın operatörler arasında yarattığı heyecanı deneyimlemiş olmanın tatlı mutluluğu da içimizdeydi. Antalya Serik yolu üzerindeki yeni alanımız 04 Haziran sabah saatlerinde Antalyalı operatörlerin yarışması için hazırdı.

  Haziran ve Antalya kelimelerini yan yana koyduğumuzda hemen ardından “bunaltıcı sıcakla ” karşılaşmanın geldiğini ekip arkadaşlarımdan duymuştum ancak şansımın yaver gittiği bir gün olsa gerek ki sıcak olsa da yer yer serinletici rüzgarların varlığı yarışma için tüm koşulları daha da güzel hale getirmiş oldu.


  Operators Club yarışmasının Türkiye finalinde ilk ikiye giren iki operatör önümüzdeki Eylül ayında İtalya’da düzenlenecek ve dünyanın en iyi operatörlerinin katılacağı büyük finalde Türkiye’yi temsil edecek. Türkiye’den gelecek iki operatörün sadece İtalya’da yarışmalarını değil İtalya’da keyifli günler geçirmelerini de i de istiyoruz. O yüzden bu iki şanslı operatör yanlarına eşleri veya bekarlarsa sevgililerini de alabilir olacak.

  Türkiye finalinde ilk ikiye girmek için eleme ayaklarında en iyi dereceyi yapan 5 operatör yarışacak. Antalya etabında ilk 5 yine değişti. Belki de şu ana kadar yaptığımız yarışmalara katılan en genç operatör olan Yunus Duran Demiral listeye 5.sıradan giriş yaptı. Güncel sıralamaları şuradan görebilirsiniz: http://www.operatorsclubtr.com/yarisma-dereceleri/


  Operators Club yarışmalarında ilk yarıyı Antalya ile tamamlamış olduk. Şimdi sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, İstanbul Anadolu ve İstanbul Avrupa etapları kaldı. 09 Haziran’da Ankara Ostim’deki Volvo İkinci El Merkezinde görüşmek ve yarışmak üzere!

  Bir de unutmadan Konya’da bahsettiğim yarışma içeriğine dair bilgileri biraz daha genişleteyim. Hem de isterseniz yarışmanın Trabzon ayağında kırılan dünya rekoru ile yarışmanın nasıl olduğunu da size göstermiş olayım, sizce de bu görüntüler çok güzel değil mi? VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

 • 03.06.2015

  BEKLENENİN ÇOK ÖTESİNDE!

  Adana etabının hemen sonrasında Operators Club minibüsümüz ile Konya’ya doğru yola koyulduk. Unutmadan söyleyeyim, minibüsümüzde sadece organizasyon ekibimiz var. Yarışmanın ana aktörleri olan Volvo’lar ve oyunumuz hemen arkamızdan gelen Tır’da yol alıyor. Peki oyunumuz ne mi? Bu konuyu öyle çok sordunuz ki, ipucu vereceğim ama önce diğer konular :)

  Yarışmanın sosyal medya ( facebook.com/sahadakiler ) ve internet sitesinden aldığımız geri dönüşleri bizi Konya için epey heyecanlandırdı. Kent merkezine yakın Keykubat Sanayi Sitesi’ndeki alanımızı kurduktan hemen sonra Konyalı operatörleri beklemeye koyulmayı planlıyorduk ki etkinlik başlangıç saati olan 11.00 e kalmadan operatörler yarışma için gelmeye başladı. Operators Club operatörlerin bilgi ve deneyimini eğlenceli bir metotla açığa çıkartmayı hedefleyen büyük bir fikir. Bu fikri Türkiye’deki operatörlerle buluşturduğumuz yarışmamız Konya’da çok sayıda yarışmacı ile aynı heyecanı paylaştığımızı görmekten büyük keyif aldım.


  Operators Club yarışmasının Türkiye elemelerinde ilk beşe giren operatörler İstanbul’daki büyük finalde yarışacak. Finalde ilk iki sıraya yerleşen operatörler ise İtalya’da yapılacak ve dünyanın en iyi operatörlerinin sahne alacağı büyük finalde Türkiye’yi temsil edecek. Belki de bu sen olacaksın? Yarışmanın kalan etaplarını tekrar hatırlatayım: 03 Haziran Antalya, 09 Haziran Ankara, 10 Haziran İzmir, 11 Haziran Bursa, 13 Haziran İstanbul Anadolu ve 14 Haziran İstanbul Avrupa.

  Ve işte merakla beklediğiniz sorunun yanıtı olabilecek ipucu. Tabii size ayrıca anlatmamı beklemiyorsunuz sanırım?

 • 02.06.2015

  SIRALAMAYI DEĞİŞTİREN ADANA!

  Diyarbakır’dan sonra Çukurova’nın bereketli toprakları üzerinde seyahat ederek Adana’ya ulaştık. Kentin civarın pamuk, mısır, buğday tarlaları ve narenciye bahçeleri ile örtülü. Bu haliyle Adana’nın ilk bakışta bir tarım kenti olduğunu varsayabilirsiniz. Ancak bu teziniz haksız olmasa bile eksik olur. Çünkü tarım alanlarının yanı sıra çok sayıda şantiye de Adana ve ilçelerinde yeryüzünü şekillendiriyor. Tarım alanlarının fazlalığı ve şehir içindeki çalışmalar yüksek tonajlı makinalara olduğu kadar kompak sınıfının da rağbet gömesini sağlıyor.

  Adana iş makinaları sektörü için aynı zamanda bir lojistik merkez. Komşu illerin makina ve servis ihtiyaçları için Adana son derece elverişli konumda.


  Operators Club yarışmasının Adana etabını Ascendum Makina bölge bayi Ceylan Otomotiv’in Tarsus yolundaki merkezinde gerçekleştirdik. Yarışmanın Adana ayağında Türkiye sıralaması da değişti ve ikinci-üçüncü sıraya Adana’lı operatörler yerleşti. Aynı zamanda Operators Club yarışması için Adana’ya Urfa’dan, Hatay’dan gelen operatörlerin yarışma heyecanını görmek benim için çok güzeldi.

  Şimdi sırada Konya var. Mevlana’nın şehrinde yaşayacaklarımı merakla bekliyorum.

 • 01.06.2015

  DİYARBAKIRLA BULUŞMA

  OperatorsClub’ın Trabzon etabı biter bitmez yarışmanın Diyarbakır ayağını gerçekleştirmek için 30 Mayıs tarihinde yola çıktık. Doğu Karadeniz’den Erzincan- Tunceli rotasını takip ederek zorlu ama keyifli bir yolculuk sonrasında Diyarbakır’a ulaştık. Bu yolu yeni yerler görmekten ve doğanın yeryüzüne etkili dokunuşunu gözlemlemekten hoşlanan insanların muhakkak seyahat ajandasına eklemeleri gerek. Eminim pişman olmayacaklar.

  Operators Club ekibi toplam 13 kişiden oluşuyor. Ekibimiz daha önce bu tür organizasyonları sıkça gerçekleştirmiş deneyimli kişilerden oluşuyor. Aynı zamanda Ascendum Makina’nın geçmiş yıllarda gerçekleştirdiği Volvo Yolda, Volvo İle Usta Operatörler Buluşuyor gibi son derece etkili ve başarılı saha etkinliklerinden kazanılan deneyim Operators Club gibi dikkat ve disiplin gerektiren bir yarışmada işimizi kolaylaştırıyor.


  Diyarbakır iş makinaları sektörü için önemli bir şehir. Kentin hemen her noktasında yüksek tonajdaki iş makinasını çalışırken görebiliyorsunuz. Bu makinalar içinde Volvo’ların çokluğundan gururlandığımı söyleyebilirim.

  OperatorsClub’ın Diyarbakır’daki yarışma adresi Ascendum Makina Bayi Ceylan Otomotiv’in Elazığ yolu 22.km’de bulunan modern servis binası oldu. 01 Haziran yani bugün, sıcak bir havada gerçekleşen Diyarbakır etabının derecelerine şu linkten erişebilirsiniz: www.operatorsclubtr.com/yarisma-dereceleri/

  Diyarbakır yarışması yoğun iş temposundan izin alabilen operatörlerin katılımıyla gerçekleşti ve ben de bu kenti görmüş olmaktan epey mutlu oldum.

  Şimdi rotamız Adana. 02 Haziran tarihinde Adana etabındaki operatörlerle buluşacağız. Bakalım Türkiye’nin dört bir yanındaki 10 noktada düzenleyeceğimiz yarışmamız sonucunda en iyi dereceyi yapan ilk 5 operatörün arasına Adana’dan birileri dahil olacak ve bizimle İstanbul’daki finallere katılabilecek mi?

 • 31.05.2015

  TANIŞMA VE TRABZON’DAN GELEN DÜNYA REKORU!

  Merhaba. Ben Operators Club. Volvo İş Makinaları’nın dünyanın dört bir yanındaki operatörlerle kurduğu bağın adı ve sadece en iyi operatörlerden oluşan çok büyük bir kulübüm. Ve tam 18 yıldır dünyanın en becereli ve işini en iyi bilen operatörlerinin katıldığı yarışmalar düzenliyorum.

  Bu sene Operators Club Türkiye’de dedikleri zaman çok heyecanlandım. Çünkü hem bu Avrupa dışında düzenleyeceğim ilk yarışma olacaktı hem de Türkiye’deki operatörlerin beceri ve uzmanlıklarını epey işitmiştim. Şimdi buradaki operatörlerle tanışmak ve onlarla eşsiz bir deneyimi birlikte yaşamak için Türkiye’deyim.

  Türkiye’de en iyi operatörünü bulmak için İstanbul’dan epey kalabalık bir ekip, operatörlerin yarışacağı malzemeler ve tabii ki operatörlerin en çok sevdiği Volvo marka iki iş makinası ile 28 Haziran tarihinde yola çıktık. Rotamız ilk yarışmanın yapılacağı Trabzon’du. 29 Haziran sabahı Trabzon’a ulaştığımızda bizi yörenin bir klasiği olan sağanak yağmur karşıladı. Ormanlardan oluşan yemyeşil bir örtünün ortasında, hırçın Karadeniz’in kıyısında Trabzon. Köyler ağaçların dik ve engebeli hale getirdiği koşulların zorlukları ile kurulmuş. Kente ulaştığımda yüksek noktalarda yol açmak veya genişletmek için yapılan çalışmalar dikkatimi çekti. Aynı zamanda kent merkezinde yer alan iş makinası sayısının fazlalığı da ilgi çekiciydi. Bu makinaların önemli bir kısmının Kompak sınıfında olduğunu da belirteyim.


  Yarışma için adresimiz Volvo İş Makinaları’nın Türkiye distrübütörü ASCENDUM Makina’nın Doğu Karadeniz bayi Ömer Ekbiç Makina’nın Trabzon’daki merkez binasıydı. Türkiye’deki web sitemiz operatorsclubtr.com adresinden başvuran çok sayıda operatör 30 Haziran Cumartesi günü yarışmanın başlangıç saati olan 11.00 itibariyle sabah erkenden hazırlıklarını yaptığımız alana geldiler. Türkiye’nin en iyi operatörünü aradığımız yarışmanın daha ilk ayağında tanıdığım operatörlerin becerilerini gördüğümde gerçekten çok mutlu oldum. Yarışmamız çok zor olmasa da tabii ki pek de basit değil. Hız, makina hakimiyeti ve dikkat gerektiren yarışma Trabzon’da epey çekişmeli geçti. Hatta öyle ki dünya rekoru bile kırıldı. Bu olağanüstü bir şey. Ama bu sadece eleme ayağı olduğu için maalesef resmi kayıtlara geçemedi.

  Yarışmanın sonuçlarını şu linkten görebilirsiniz: www.operatorsclubtr.com/yarisma-dereceleri/

  Trabzon’daki yarışma saat 16.00’da tamamlandı. Ve biz 01 Haziran’da Diyarbakır’da yapacağımız yarışma için yola çıktık. Şimdi Diyarbakır operatörleri ile buluşma zamanı. Yarışma nerede mi olacak. İşte linki: www.operatorsclubtr.com/#yarisma-tarihleri-ve-yerler

  Ben Türkiye’yi çok sevdim. Ve gördüm ki buradaki operatörlerle çok uzun bir yola birlikte çıkacağız. Bakalım neler yaşayacağız? Şimdilik Operators Club yarışmasının ikincisi için Diyarbakır’da görüşmek üzere…